Westander driver för femte året…
”Westander driver för femte året i rad sin pr-akut i Almedalen. För JMW är det premiär för sociala medier-akuten. Veckans Brief har kollat in behandlingsrummen. (…)
Westander firar femårsjubileum för sin pr-akut. Varje dag mellan 12 och 14 finns konsulter på Donners plats för att ta emot bokningar till pr-akuten. Utan kostnad får till exempel företag och organisationer boka in ett halvtimmesmöte med två Westander-konsulter för rådgivning. Uppdragen delas sedan ut på ett gemensamt morgonmöte hos byrån. Under de första dagarna har byrån avverkat 30 möten.
– Det är allt från små organisationer till etablerade företag och branschorganisationer som vänder sig till oss, men även enskilda personer, säger Nina Halling, ansvarig för pr-akuten hos Westander.”
Veckans Brief den 8 juli 2010