Delta i debatten

Branschorganisationer har en nyckelroll i samhällsdebatten och bidrar till att driva branschens utveckling. Genom att bli tankeledare kan ni bygga förtroende, skapa samhällsnytta och bättre företräda era medlemsföretag.

Westander hjälper er att ta ställning i viktiga samhällsfrågor och bli tankeledare inom en fråga som är nära kopplad till medlemsföretagens kärnverksamhet. Ett tankeledarskap handlar om att driva utvecklingen framåt inom ett specifikt område. Ni blir den naturligt efterfrågade experten och kan driva en fråga som är viktig för medlemmarna. Vi hjälper er att bli mer fokuserade och proaktiva genom konkreta pr-planer som omfattar både strategi och aktiviteter.

Ett löpande samarbete med Westander kostar mellan en och två miljoner kronor exklusive moms per år. Det ger våra konsulter möjlighet att vara proaktiva och hjälper er att bättre företräda era medlemsföretag.

Våra specialister skräddarsyr alltid ett upplägg som passar era behov.

Mer om branschorganisationer

Letar du efter något annat?